VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

Tlač potvrdenky o platbe zo SumUp Air

tlačte potvrdenie o zaplatení zo SumUp Air

Tlač potvrdeniek o platbe z platobného terminálu SumUp Air nie je samozrejmosťou. Samotný terminál nemá vstavanú tlačiareň a v SumUp e-shope máte na výber len tlačiareň Bixolon v hodnote 249€ bez DPH, ktorá nemusí spolupracovať s VRP (podporované zariadenia aplikáciou Pokladnica – VRP). Tlačte potvrdenky zo SumUp Air platbe a uspokojte zákazníkov, že platba prebehla v poriadku.

Ak nemáte predstavu, čo je platobný terminál SumUp Air a ako funguje, odporúčame si prečítať tento článok – Prijímajte platby kartou aj s VRP.

Platobný terminál SumUp Air. Skvelé riešenie ako zaťať prijímať platby kartou.

Ak chcete používať SumUp Air spolu s VRP, pomôže vám naša aplikácia Bločkomat, ktorá vie komunikovať s platobnám terminálom a vytlačí najprv potvrdenie o platbe a následne aj pokladničný doklad z VRP, teda aplikácie Pokladnica.

Čo ak chcete tlačiť len potvrdenia o platbe?

Niektorí podnikatelia majú pokladnicu s tlačiarňou a chcú platobný terminál len vyskúšať. Nechcú sa viazať zmluvami, alebo potrebujú v priebehu dňa tlačiť potvrdenky a na konci dňa si všetko doúčtujú do pokladne. Investícia do originálnej tlačiarne za 250€ a viac len pre vyskúšanie terminálu je pomerne vysoká s dlhou návratnosťou.

Preto sme vytvorili jednoduchú aplikáciu pre Android zariadenia Bločkomat SumUp, ktorú si viete zadarmo stiahnuť a tlačiť potvrdenky. Na tlač môžete využiť našu alebo konkurenčnú tlačiareň. Cenovo vás tlačiareň aj s terminálom v takomto prípade môže stáť len tretinu oproti vyššie uvedenej cene.

Aplikácia pre tlač potvrdenie o platbe Bločkomat SumUp

Aplikácia Bločkomat SumUp pre Android zariadenia je veľmi jednoduchá. Stačí si ju zadarmo stiahnuť z obchodu Google Play napríklad pomocout tohto odkazu – Aplikácia Bločkomat SumUp.

Ak už máte nejakú konkurenčnú tlačiareň, môžete využiť možnosť TEST, ktorá vytlačí testovaciu potvrdenku. Táto potvrdenka je len na overenie funkčnosti tlače. Ak máte napríklad Cashino PTP-II, odporúčame si zmeniť znakovú sadu na číslo 30, aby tlačiareň správne tlačila diakritiku.

K používaniu aplikácie si treba zakúpiť licenciu na tlač. Tá je veľmi dostupná. Licencie si viete zakúpiť na našom eshope v sekcii Platobný terminál alebo Licencie. Rovnako si licenciu môžete zakúpiť aj na našom licenčnom serveri licencie.blockomat.sk.

Ako postupovať pri tlači potvrdenie o platbe

  1. Nainštalujte si aplikáciu SumUp z Google Play a vytvorte si svoj účet v aplikácii SumUp.
  2. Spárujte si vaše Andorid zariadenie s platobným terminálom SumUp Air cez aplikáciu SumUp cez Viac -> Spôsoby platby -> Platobný terminál.
  3. Stiahnite si aplikáciu Bločkomat SumUp.
  4. Povoľte tlačové služby na vašom Android zariadení pre aplikáciu Bločkomat SumUp.
  5. Spárujte tlačiareň s Android zaradením cez Nastavenia -> Bluetooth. Naše tlačiarne pri spárovaní vyžadujú kód. Ten je zvyčajne 1234 alebo 0000.
  6. Otvorte aplikáciu Bločkomat SumUp a označte možnosť Vybrať tlačiareň (Choose printer) a vyberte danú tlačiareň.
  7. Vytlačte TEST.
  8. Ak test vytlačilo správne, môžete zadať licenčný kľúč k našej aplikácii.
  9. Ak chcete, môžete pridať ľubovoľný text, ktorý bude vytlačený na potvrdenke o platbe, ako napríklad poďakovanie alebo informácie o vašej firme, či prevádzke.
  10. Hotovo. Už len stačí zadať na prvý riadok sumu k úhrade a potvrdiť pomocou tlačidla Zaplatiť.

Aplikácia odošle príkaz do terminálu a ten sa rozsvieti s požiadavkou na zaplatenie zadanej sumy. Zákazník priloží kartu, mobil alebo hodinky a je zaplatené. Prípadne môže vložiť kartu a zadať PIN kód. Po platbe sa automaticky cez tlačiareň vytlačí potvrdenie o plate. Prednastavené sú dve potvrdenia o platbe, teda jedna pre zákazníka a jedna pre vás. Ak potrebujete viac, viete si počet potvrdeniek nastaviť v aplikácii Bločkomat SumUp.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Bločkomat