VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

Aktualizujte si VRP, inak ostane nefunkčná

VRP1 z Google Play ostala nefunkčná

Ak si do 17.3.2022 neaktualizujte VRP, bude nefunkčnou.

Finančná správa vydala tlačovú správu v ktorej informuje užívateľov VRP o tom, že VRP bude funkčná len po aktualizácii. Súčasná verzia aplikácie Pokladnica (VRP) sa stane nefunkčná v dôsledku vypršania platnosti komunikačného certifikátu.

Zmeny vo VRP

Finančná správa je nútená zrušiť súčasnú iOS verziou aplikácia, ktorú zatiaľ nevie nahradiť a preto používatelia Apple zariadení ostanú bez možnosti využitia VRP aplikácie. VRP však budú môcť používať vo webovom prehliadači na adrese vrp.financnasprava.sk. Užívatelia systému

Android si musia novú verziu manuálne preinštalovať.

Online verzia VRP vrp.financnaprava.sk ostáva bez zmien funkčná.

Situácia je spôsobená nedoriešenými zmluvnými vzťahmi so súčasným dodávateľom, nakoľko náklady na prevádzku VRP sú neprimerane vysoké a preto bola Finančná správa nútená ukončiť spoluprácu so súčasným dodávateľom riešenia.

Ako naďalej používať VRP

Bločkomat vám pripravil jednoduchý návod ako si v Android zariadeniach viete aplikáciu Pokladnica (VRP) preinštalovať tak, aby ste ju mali aj po avizovanej zmene na Finančnej správe funkčnú a mohli ju naďalej používať.

Nižšie nájdete návod pre inštaláciu novej verzie Virtuálnej registračnej pokladnice.

V prípade potreby môžu užívatelia kontaktovať Finančnú správu na čísle 048/43 17 222 prípadne tím Bločkomat, kde sa vám budeme snažiť poradiť.

Postup pre aktualizáciu VRP platnej po 17.3.2022

Pred začatím si zálohujte súčasné prihlasovacie údaje do VRP. Majte ich niekde zapísané, aby ste pri prihlasovaní nemuseli kontaktovať Finančnú správu.

Vymažte súčasnú aplikáciu Pokladnica (VRP). Podržaním prstu na aplikáciu sa zjavia možnosti a následne zvolíte odstrániť. Prípadne potiahnite aplikáciu vo ikony odpadkového koša, tak ako vymazávate aplikácie.

V Nastaveniach vyhľadajte slovo „inštalácia“ alebo „install“. Hľadáme po možnosti Inštalácia neznámych aplikácií alebo „install uknown apps“ ak máte v systéme nastavenú angličštinu. V našom prípade je toto nastavenie v sekcii Nastavenia > Aplikácie a upozornenia > Špeciálny prístup aplikácií.

Zvolíme webový prehliadač ako napríklad Google Chrome a povolíme inštalácia z tohto zdroja.

Na nasledovnom odkaze si tiahneme aktuálnu verziu VRP https://edane.financnasprava.sk/frsr/Pokladnica_v5.0.11.4_zmenenycert.apk

VRP verzia 4.0.11.4 pre stiahnutie načítaním QR kódu

V zložke, kde máme stiahnuté súbory si nájdeme stiahnutý inštalačný balík VRP. V našom prípade je to aplikácia Správca súborov.

Klikneme na prevzaté a ako posledný súbor by mal byt súbor Pokladnica_v5.0.11.4_zmenenycert.apk

Klikneme na tento súbor.

Môže sa stať, že vyskočí okno, kedy nás aplikácia požiada o Povoliť úpravy nastavení systému. Povolíme túto možnosť.

Klikneme znovu na súbor Pokladnica_v5.0.11.4_zmenenycert.apk. Aplikácia sa nainštaluje.

Následne môžeme znovu vypnúť v Nastaveniach možnosť Inštalácia neznámych aplikácií.

Hotovo. Môžeme otvoriť aplikáciu Pokladnica, prihlásiť sa do svojho účtu a vytvárať doklady.

Ak si chceme byť istá, podržíme prstom na aplikácii Pokladnica pokiaľ sa nám nezjavia možnosti. Zvolíme Info o aplikácii. Následne v spodnej časti si necháme zobraziť verziu aplikácie. Správne by sme mali mať nainštalovanú verziu 5.0.11.4.

Pred tlačou prosím nezabudnite skontrolovať, či máte v aplikácii Pokladnica (VRP) v Nastaveniach > Nastavenia tlače vypnutú možnosť Použiť mobilnú tlačiareň (musí byť vypnutá) a formát stolnej tlače: A4.

V prípade potreby prosím kontaktujte buď Finančný správu alebo nás v Bločkomate a radi vám poradíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bločkomat