VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android zariadenia.

Štát spustil novú verziu Virtuálnej registračnej pokladnice VRP 2.

Tlač z VRP 2 na mobilných zariadeniach funguje ale s tlačou z webu je stále problém.

VRP 2

Finančná správa spustila svoju novú druhú verziu Virtuálnej registračnej pokladnice 29.6. ktorá reaguje na novelu zákona o zaokrúhlení platieb. Táto aplikácia je opäť dostupná na stiahnutie z obchodu Google Play a netreba si ju manuálne sťahovať zo stránok Finančnej správy.

Dostupnosť VRP 2

VRP 2 je zatiaľ dostupná len pre Android zariadenia. Používatelia iOS môžu dočasne používať webové rozhranie VRP2 cez internetový prehliadať, ktoré sa správa rovnako ako aplikácia. Teda stránka je responzívna a zobrazenie sa upravuje podľa veľkosti displeja zariadenia.

Tu nájdete Aplikácia VRP 2 na stiahnutie a cez nasledovný odkaz sa viete do novej registračnej pokladne prihlásiť cez webové rozhranie Prihlásenie do VRP 2.

Tlač z VRP 2 pomocou aplikácie Bločkomat

Návod na obsluhu VRP2 je totožný s nastaveniami VRP 1, teda v Nastaveniach VRP 2 v sekcii Nastavenia tlače treba mať vypnutú možnosť použitia mobilnej tlačiarne a musíte mať označený formát papiera A4.

Nakoľko sú desiatky až stovky rôznych zariadení s operačným systémom Android, nepodarí sa nám ich všetky otestovať a preto pri niektorých modeloch sa môže vyskytnúť problém. Ak nejaký objavíte, prosím napíšte nám na info@bločkomat.sk a pošlite nám originál PDF dokladu, s popisom chyby (Doklad poslať na E-mail), aby sme ju mohli opakovať urobiť potrebné úpravy pre odstránenie chyby.

Príručka k VRP2 od Finančnej správy je dostupná tu Používateľská príručka – VRP 2.

Aktuálne problémy

Súčasné problémy VRP2 sú platby pomocou POS terminálu, kde vo VRP2 Finančná správa možnosť použitia mobilného POS terminálu úplne odstránila a platbu cez terminál treba vykonať úplne samostatne. Do aplikácie Bločkomat čoskoro pribudne číselná klávesnica ako je to v našej aplikácii Bločkomat SumUp, kde môžete zadať sumu platby pre platobný terminál SumUp Air, odoslať platbu na terminál a po vykonaní platby tlačiareň vytlačí potvrdenie o platbe ako to bolo vo VRP1.

Tlač potvrdení o platbe z platobného terminálu SumUp Air

Ak potrebujete využívať platby kartou cez SumUp Air a máte od nás zakúpenú licenciu pre aplikáciu Bločkomat, napíšte nám. Vytvoríme Vám dočasnú licenciu pre aplikáciu Blockomat SumUp, aby ste mohli tlačiť potvrdenia o platbe a používať VRP 2 pokiaľ neupravíme aplikáciu Bločkomat. Po úprave bude možné vytvárať platby priamo v aplikácii Bločkomat.

Tlač z PC

Stále nevyriešeným problémom je tlač z PC, kde sme ponúkali rozšírenie pre internetové prehliadače Google Chrome a Mozilla Firefox VRP print for 58mm printers By Bločkomat. Finančná správa úplne zmenila formát generovania dokladu na webovom prehliadači. Táto zmena nám úplne znemožňuje tlač pomocou nášho rozšírenia pre webové prehliadače.

Informácie z Finančnej správy

Momentálne sa snažíme s Finančnou správou dohodnúť na možnostiach úpravy. Predbežne máme informáciu, že sa pripravuje formát tlače pre 58mm papier ktorý by mal fungovať pre naše tlačiarne. Termín tejto aktualizácie však zatiaľ nevieme.

Na nasledujúcom odkaze nájdete informácie o VRP 2 priamo od Finančnej 

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/ekasa/vrp2

VRP 1

Pôvodná verzia Virtuálnej registračnej pokladnice (VRP1) ostáva naďalej funkčná. Finančná správa avizovala predĺženie jej funkčnosti do konca augusta 2022.

VRP1 nemusíte odstrániť/odinštalovať. Ak máte akékoľvek problémy s VRP2, môžete naďalej používať VRP1.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Bločkomat