VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.
Tlač z VPR2 návod

Štát spustil novú verziu Virtuálnej registračnej pokladnice VRP2.

Tlač z VRP2 na mobilných zariadeniach funguje, s tlačou z webu už nie je problém (Aktualizované 11.9.2022)

VRP2

Finančná správa spustila svoju novú druhú verziu Virtuálnej registračnej pokladnice 29. júna 2022. Reaguje na novelu zákona o zaokrúhlení platieb. Aplikáciu VPR2 nájdete na stiahnutie v obchode Google Play a nemusíte si ju manuálne sťahovať zo stránok Finančnej správy.

Dostupnosť VRP2

==e zatiaľ dostupná len pre Android zariadenia. Používatelia iOS môžu dočasne používať webové rozhranie VRP2 cez internetový prehliadač, ktoré sa správa rovnako ako aplikácia. Stránka je responzívna a zobrazenie sa upravuje podľa veľkosti displeja zariadenia.

Tu nájdete Aplikácia VRP2 na stiahnutie a cez nasledovný odkaz sa do novej registračnej pokladne prihlásite cez webové rozhranie Prihlásenie do VRP2.

Tlač z VRP 2 pomocou aplikácie Bločkomat

Návod na obsluhu VRP2 je totožný s nastaveniami VRP1. V nastaveniach novej Virtuálnej registračnej pokladnice v sekcii Nastavenia tlače treba mať vypnutú možnosť použitia mobilnej tlačiarne a musíte mať označený formát papiera A4.

Tu je náš videonávod

Nastavenie aplikácie Bločkomat pre tlač z VPR2

Nakoľko sú desiatky až stovky rôznych zariadení s operačným systémom Android, nepodarí sa nám ich všetky otestovať. Preto pri niektorých zariadeniach môžete naradiť na problém. Ak nejaký objavíte, prosím, napíšte nám na info@blockomat.sk. Pošlite nám aj originál PDF dokladu s popisom chyby (doklad poslať na E-mail), aby sme ju mohli opakovať a urobiť potrebné úpravy pre odstránenie chyby.

Príručku k VRP2 od Finančnej správy nájdete tu Používateľská príručka – VRP 2.

Aktuálne problémy

Súčasný nedostatok VRP2 je platba pomocou POS terminálu, kde vo VRP2 Finančná správa možnosť použitia mobilného POS terminálu úplne odstránila a platbu cez terminál treba vykonať úplne samostatne. Do aplikácie Bločkomat čoskoro pribudne číselná klávesnica, ako je to v našej aplikácii Bločkomat SumUp. V nej môžete zadať sumu platby pre platobný terminál SumUp Air, odoslať platbu na terminál a po vykonaní platby tlačiareň vytlačí potvrdenie o platbe, ako to bolo vo VRP1.

Tlač potvrdení o platbe z platobného terminálu SumUp Air

Ak potrebujete využívať platby kartou cez SumUp Air a máte od nás zakúpenú licenciu pre aplikáciu Bločkomat, napíšte nám. Vytvoríme Vám dočasnú licenciu pre aplikáciu Bločkomat SumUp, aby ste mohli tlačiť potvrdenia o platbe a používať VRP2, pokiaľ neupravíme aplikáciu Bločkomat. Po úprave bude možné vytvárať platby priamo v aplikácii Bločkomat.

Tlač z PC

Pre tlač z PC pre VRP prvej verzie sme ponúkali rozšírenie pre internetové prehliadače Google Chrome a Mozilla Firefox VRP print for 58mm printers By Bločkomat. Toto rozšírenie pre novú virtuálnu registračnú pokladnicu už nie je potrebné.

Ak používate tlačový ovládač ZJiang, ktorý je dostupný k stiahnutiu na našom webe v návode Tlačte z VRP cez PC a notebook Print_Driver, stačí len upraviť formát papiera vo VRP2 na 58mm s okrajmi.

Pri vytvorení dokladu nezabudnite označiť správnu tlačiareň. V našom prípade nám ovládač vytvoril tlačiareň s názvom ZJ-58. Veľkosť papiera upravte na 58 a nastavenie “Prispôsobiť veľkosť” treba upraviť na Vlastné. Zadajte hodnotu 90, aby bol doklad. v strede V inom prípade by nám zarovnalo časť údajov mimo doklad.

Návod ako tlačiť z VPR2 na PC

Informácie z Finančnej správy

Vývojári aktuálne pracujú na rozšírení zoznamu podporovaných tlačiarní. Tlačiarne Bločkomat by mali byť rovnako plne integrované. Presný dátum aktualizácie nevieme.

Na nasledujúcom odkaze nájdete informácie o druhej verzii Virtuálnej registračnej pokladnice priamo od Finančnej správy

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/ekasa/vrp2

VRP 1

Pôvodná verzia Virtuálnej registračnej pokladnice (VRP1) ostáva naďalej funkčná. Finančná správa avizovala predĺženie jej funkčnosti do konca augusta 2022 (prípadne dlhšie).

VRP1 nemusíte odstrániť/odinštalovať. Ak máte akékoľvek problémy s VRP 2, môžete naďalej používať VRP1.

Aktualizované 17.10.2022 – Finančná správa ukončila funkčnosť VRP 1. Dá sa používať už len VRP2.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bločkomat