VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

Prestala mi fungovať tlač

„Prestala mi fungovať tlač“ sú slová s ktorými nás z času na čas kontaktujete. Tu sú najčastejšie problém s tlačou z mobilného zariadenia a návod, ako ich vyriešiť.

Zobraziť viac

Prestala mi fungovať tlač – návod ako opraviť tlač

1. Skontrolujte platnosť licencie v aplikácii Bločkomat.

Hneď na vrchu vidíte platnosť. Ak platnosť vypršala, stačí si predĺžiť súčasnú licenciu alebo zakúpiť novú cez náš licenčný server licencie.blockomat.sk.

2. Skontrolujte, či funguje v aplikácii Bločkomat tlač testovacieho dokladu TEST.

Ak nie, skontrolujte, či máte zapnuté tlačové služby Bločkomat. V aplikácii Bločkomat označte Povoliť tlačové služby a uistite sa, že tlačová služba Bločkomat je zapnutá.

Ďalej skontrolujte, či máte zvolenú správnu tlačiareň cez možnosť Zvoliť tlačiareň a následne dajte TEST.

Ak sa aplikácia Bločkomat pri zapínaní alebo počas voľby tlačiarne vypla, prestala fungovať, alebo tlač nejde, musíme skontrolovať a zapnúť povolenia pre túto aplikáciu.

Android 12 aktualizácia

Aktualizácia operačného systému Android 12 vypla rôzne prístupy aplikáciám, ktoré sú potrebné pre ich fungovanie.

Pri rôznych značkách sa k povoleniam dostanete rozdielne. V našom prípade treba podržať prst na ikone aplikácii Bločkomat. Zobrazí sa nám malé menu s možnosťami ako Odstrániť, Odinštalovať, Upraviť a Informácie o aplikácii. Zvoľte Informácie o aplikácii a v sekcii povolenia skontrolujte, či sú všetky zapnuté. Aplikácia potrebuje prístup k:

  • Polohe/Lokalite (pre prácu s Bluetooth),
  • Fotoaparát (práca s QR kódom),
  • Súbory a média (pokladničné doklady vo formáte PDF).
  • Niektoré zariadenia, ako napríklad Samsung, majú možnosť Zariadenia v okolí. Toto tiež treba povoliť, aby sa dala vybrať tlačiareň pre tlač.
Nastavenie povolení pre aplikáciu Bločkomat (prístup k povoleniam je v 1:42 videa).

Ak všetko povolíte, môžete otvoriť aplikáciu Bločkomat a vybrať tlačiareň. Ak aj napriek všetkým zapnutým povolenia vám pri označení Zvoľte tlačiareň aplikáciu zavrie, musíte ju preinštalovať. Najprv však deaktivujte licenciu pomocou troch bodiek v pravom hornom rohu v aplikácii Bločkomat. To robíme, aby nám licencia neostala napárovaná a aby sme ju mohli po preinštalovaní použiť. Následne, keď máme licenciu deaktivovanú, môžeme odinštalovať alikáciu a všetky jej dáta a znovu ju stiahnuť z Google Play obchodu.

Po nainštalovaní aplikácie skontrolujte povolenia a zapnite ich.

V aplikácii Bločkomat zadajte licenciu. Po zadaní licenciu aktivujte. Skontrolujte, či máte zapnuté tlačové služby pre možnosť Bločkomat a vyberte tlačiareň. Teraz by už výber tlačiarne mal fungovať a môžeme vytlačiť TEST.

Aplikácia padá pri voľbe tlačiarne

Ak aplikácia stále padá pri voľbe tlačiarne, skúste vymazať vyrovnávaciu pamäť. Do vyrovnávacej pamäte sa ukladajú nastavenia, aby aplikácia rýchlejšie fungovala a nemusela všetko pri každom použití načítavať. Preto môžete mať chybu stále uloženú v tejto pamäti a to zabraňuje správnemu fungovaniu aplikácie.

Vymazanie vyrovnávacej pamäte na Andorid zariadení.

Otvorte si Nastavenia systému a prejdite do časti Aplikácie. V niektorých zariadeniach sa táto sekcia môže volať Správa aplikácii alebo Aplikácie a upozornenia. V sekcii Aplikácie si otvorte zoznam nainštalovaných aplikácii a nájdite aplikácie Bločkomat alebo Bločkomat SumUp podľa toho, ktorú používate na tlač. Keď otvoríte danú aplikáciu, zvoľte možnosť Úložisko kde sa zobrazí možnosť Vymazať vyrovnávaciu pamäť. Po vymazaní vyrovnávacej pamäte môžete problematickú spustiť aplikáciu a nastaviť tlačiareň.

Tlač by mala po všetkých týchto krokoch bez problémov fungovať.

Prestala fungovať tlač z PC

Ak vám nefunguje tlač z PC, skúste skontrolovať pripojenie tlačiarne na PC. Je možné, hlavne pri bezdrôtovom prepojené, že mohlo prísť k strate spojenia PC s tlačiarňou alebo sa tlačiareň odpárovala.

Pri každom výpadku radíme preinštalovať tlačový ovládať a znovu nastaviť tlačiareň podľa nasledovného návodu:

Nastavenie tlače z VRP cez PC a notebooku

V prípade potreby nás kontaktujte a radi pomôžeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Bločkomat