VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

Podporované tlačiarne a zariadenia

Podporované zariadenia z ktorých sa dá tlačiť z VRP2

Podporované tlačiarne a zariadenia sú často kameňom úrazu väčšiny riešení pre tlač z Virtuálnej registračnej pokladnice. Preto snažíme neustálene snažíme rozširovať náš zoznam podporovaných zariadení. Pozrite si, či už v našom zozname nie je aj vaša tlačiareň.

Podporované tlačiarne a zariadenia

Toto je zoznam našich podporovaných zariadení a internetových prehliadačov, ktoré sme otestovali a vieme potvrdiť funkčnosť tlače. Veľa tlačiarné často používa rovnaký komunikačný protokol a preto je možné, že aj zariadenia ktoré nie sú v tomto zozname, sú podporované a bude na nich možná tlač dokladov z VRP a potvrdeniek o platbe z platobného terminálu. Tlač je dobé si ešte pred zakúpením licencie, ktoré je potrebná pre tlač, zdarma otestovať. Tlač si viete v aplikáciach od Bločkomať vyskúšať po povolení tlačových služieb pre Bločkomat, napojení tlačiarne a stlačením tlačítka TEST.


PC/notebook internetové prehliadače 

Ak chcete tlačiť z PC alebo notebooku s OS Windows na 58mm tlačiarni, tak k tlači nepotrebujete ani licenciu. Stačí si stiahnuť ovládať na tlačiareň, doplnok do jedného z podporovaných prehliadačov a môlžete zaťat tlačiť doklady zo stranky vpr.financnasprava.sk. Podporované internetové prekladače sú:

Tlačiarne pre Android

Na zariadenia s operačných systémom Android podporujeme najviac zariadení. Medzi podporovanými zariadeniami nájdete veľa našich zariadení, ktoré si viete zakúpiť v našom eshope, ale aj veľa zariadení od našej konkurencie a tlačiarne z eshopu Alza.

  • Bločkomat Print&Go 58mm – Znaková sada 72
  • Bločkomat Print&Go v2 58mm – Znaková sada 72 
  • Bločkomat Sit&Print 80mm – Znaková sada 72
  • Cashino PTP-II Bluetooth – Znaková sada 30
  • Minitlačiareň 58 – Znaková sada 72
  • Summi V1 – Znaková sada 72, Tlač možná s aplikáciou Bločkomat Sunmi 
  • Sunmi V2 – Znaková sada 72, Tlač možná s aplikáciou Bločkomat Sunmi

Tlačiarne pre iOS

iOS je problematický systém z hľadiska svojej uzavretosti. Nie je technicky možné zobrať doklady z aplikácie VRP a spracovať ho na tlač pre tlačiareň ktorá nie je priamo podporovaná z danej aplikácii. Preto iOS odporuje len priamo integrované tlačiarne ktoré nájdete na stránkach Ministerstva financií – https://podpora.financnasprava.sk/847144-Tlačiarne-použ%C3%ADvané-pri-VRP

Podporované platobné terminály

Platba kartou sa stáva stále viac najpreferovanejšou možnosťou platby, ktorú preveruje hlavne mladá generácia. Preto sú platobné termináli stále viac potrebnou súčasťou prijímania hotovosti. Nie všetky však majú tlačiareň, no zákazník často chce potvrdenie o úspešnej platbe. Preto sme integrovali platobné terminály SumUp Air do našej aplikácie Bločkomat a Bločkomat SumUp, ktoré umožňuje tlač potvrdenie o platbe na ktorejkoľvek z podporovaných tlačiarni.

  • SumUp Air – tlač potvrdenie o platbe priamo pri vytvárani dokladu z aplikácie Pokladnica (VRP) a to vďaka aplikácii Bločkomat. Rovnako sa dajú tlačiť len potvrdenky o platbe bez VRP cez aplikáciu Bločkomart SumUp

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bločkomat