VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

Prechádzam z ExVAN na Bločkomat

Muz prechadzajuci cez prechod ExVAN Blockomat

Zmena z VRP 1 na VRP 2 nie vždy prebieha bez problémov. Niektoré firmy majú s prechodom problém a nútia zákazníkov k zakúpeniu novej licencie. Pre zákazníkov Bločkomat to neplatí. Čo robiť ak prechádzam z ExVan na Bločkomat?

Prechádzam z ExVAN na Bločkomat

Ak si u nás kupujete licenciu, môžete si ju prenášať zo zariadenia na zariadenie, prípadne ju niekomu darovať alebo predať. Dôležité je len mať prístup na licenčný server licencie.blockomat.sk, kde si licenciu môžete zakúpiť alebo predĺžiť jej platnosť.

Pri spustení VRP2 sa nám začali ozývať zákazníci, ktorí využívajú aplikáciu ExVAN no chceli prejsť na tlač z Virtuálnej registračnej pokladnice pomocou aplikácie Bločkomat.

Prechod z ExVAN

Prechod je pomerne jednoduchý a väčšina zo zákazníkov nemusí ani meniť tlačiareň. Stačí si stiahnuť aplikáciu Bločkomat, nainštalovať ju, povoliť tlač, vyhľadať tlačiareň a skúsiť TEST, teda testovaciu tlač. Pokiaľ funguje testovacia tlač, bude fungovať aj tlač z VRP2.

Presný návod na inštaláciu a spárovanie tlačiarne s aplikáciu bločkomat nájdete v nasledovnom článku.

Inštalácia a spárovanie aplikácie Bločkomat s tlačiarňou, nastavenie a tlač z VRP2

Ak sa nám podarilo úspešne vytlačiť TEST, môžeme odstrániť aplikáciu ExVAN, inak by nám tlač z VRP2 nefungovala. Pred tlačou si treba zakúpiť licenciu na licencie.blockomat.sk alebo eshope Bločkomat.sk. Licenciu treba vložiť a aktivovať v aplikácii Bločkomat. Podľa videonávodu treba skontrolovať nastavenia vo VRP2 a to Nastavenie tlače, kde treba mať zakázanú mobilnú tlačiareň a zvolený formát A4. 

Test tlače z VRP2

Ak máme všetko nastavené, môžete skúsiť vytvoriť neplatný doklad, ktorý nemusíte dávať do účtovníctva, a teda ho nemusíte ani následne stornovať. Ak máme doklad vytvorený, v náhľade na PDF dokladu vyberieme v pravom hornom rohu tlač cez Bločkomat. Ďalšou možnosťou pri danej voľbe môže byť Uložiť ako… Vyberte Bločkomat a dajte tlačiť. Ak ste postupovali správne, tlačiareň by mala vytlačiť doklad. Nezabudnite, že ak nemáte vymazanú aplikáciu ExVAN, tlač nebude správne fungovať nakoľko vstupuje do tlače a zabraňuje aplikácii Bločkomat vytlačiť doklad.

Nesedí diakritika

Ak nesedí diakritika na vytlačenom doklade, otvorte aplikáciu Bločkomat a zvolte možnosť Sprievodca nastavením. Podľa textu vyberiete možnosť, kde je text vytlačený správne a v aplikácii sa upraví jazyková sada.

Ak prechádzam z ExVAN na Bločkomat, prípadne z inej aplikácie, nemusíte sa báť komplikácií. Ak funguje TEST tlače, tlač z virtuálnej registračnej pokladnice nude možná.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Bločkomat