VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

Prvé eKasy sú už dostupné

Nakoľko do plného spustenia nového zákona o pokladniach eKasa je za rohom, Finančná správa zintenzívňuje informačnú kampaň.

Finanšná správa sa do informačnej kampane naozaj vrhla. V sekcii eKasa na svojich stránkach neustále aktualizuje všetky informácie. Rovnako tak túto tému pridala aj k jej chatbotovi Taxane, aby záujemcovia dostávali relevantné informácie. V neposlednom rade uverejnila niekoľko animovaných videí s návodmi. V nich sa snaží podnikateľov oboznámiť s pojmom eKasa a informovať ich o postupe ako prejsť na eKasu, teda online registračnú pokladnicu.

Čo je to eKasa (ORP a VRP)

Ako sa pridať do eKasa

Finančná správa zdieľa najnovšie správy dokonca aj na sociálnych sieťach ako je Facebook Finančnej správy, aby sa dostali k najväčšiemu množstvu podnikateľov. Najnovšie informuje o podávaní žiadostí o prideleniu kódu eKasa.

Na portáli Finančnej správy pribudlo do elektronických stránok viacero softvérových upozornení. Partia medzi nich výzvy podnikateľom na zrušenie DKP (daňového kódu pokladne) alebo viaceré informácie ohľadom eKasa.

Finančná správa vydala aj informačné letáky o projekte eKasa spolu s užitočnými návodmi, ktoré si môžete pozrieť na tomto odkaze Informačný leták eKasa od Finančnej správy. Letáky nájdete aj v klientských centrách Ministerstva vnútra SR.


V systéme eKasa je už aktívnych vyše 110 000 zariadení a číslo sa každým dňom zvyšuje.

Ako býva zvykom pri všetkých prechodoch na nové technológie a postupy, väčšina podnikateľov si tento prechod z ERP na online registračnú pokladnicu (ORP) odkladá na poslednú chvíľu. Ak ste ešte nepožiadali o pridelenie kódu pokladnice eKasa, spravte tak čím skôr, aby ste sa vyhli návalu na úradoch a mohli bez problémov pokračovať v predaji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Bločkomat