VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

TAXI a registračná pokladňa

VRP pre TAXI

Tu a tam sa v týchto dňoch dozvedáme správy z kontrolných akcií colníkov, ktoré sú zamerané nielen na povinné doklady spojené s poskytovaním TAXI služieb, ale aj na používanie registračných pokladní medzi taxikármi.

Musíme poznamenať, že vždy nájdu nedostatky. Niekedy dokonca u všetkých kontrolovaných.


Každý taxikár by mal zákazníkovi vydať z pokladnice pokladničný doklad, ktorý spĺňa všetky náležitosti tak, ako prikazuje zákon o elektrických registračných pokladniciach. Napriek tomu, že to vyžaduje zákon, vždy sa nájdu taxislužby alebo samotní taxikári, ktorí príjmy cez pokladne neevidujú, a tak sa nesú vystavujú riziku pokuty.

Taxikári majú už málo možností na výhovorku, nakoľko okrem klasických elektronických registračných pokladníc sú na trhu aj dostupnejšie aplikácie vo forme virtuálnej registračnej pokladnice (VRP), ktorú si môžu zdarma stiahnuť do mobilu (App Store alebo Google Play). Následne môžu zasielať doklady na email alebo si dokúpia dostupné príslušenstvo a tlačia doklady, tak ako im to prikazuje zákon. Z dôvodu blížiaceho sa konca prechodného obdobia a aj z dostupnosti nových alternatív oproti ERP, sú kontroly čoraz častejšie a pokuty stoja taxikárov tisícky EUR. Pri opakovanom porušení totiž hrozí až vydanie zákazu poskytovania taxislužieb na určitý čas.

Preto Vás chceme na tento fakt upozorniť a nezanedbať ho. Prevencia je vždy lacnejšia ako riešenie následkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bločkomat