VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

eKasa sa odkladá ale…

Vláda 12. júna rozhodla o zmiernení problémov, ktoré podnikateľom pribudli novým zákonom o eKase.

Na trhu je nedostatok pokladníc s povolením Finančnej správy. Veľa podnikateľov si nestíha splniť svoju zákonná povinnosť a hrozí im pokuta, za ktorú v podstate podnikatelia ani sami nemôžu.

Vláda preto schválila uznesenie, aby Daňový úrad nedával od 1.10.2019 pokuty tým podnikateľom, ktorí sa aspoň pokúsia si ORP (online registračnú pokladnicu) objednať.

Podnikateľom, ktorí si záväzne objednali alebo objednajú pokladnicu u výrobcu alebo distribútora, ktorý má vydané rozhodnutie o certifikácii pokladnice a zároveň požiadali o pridelenie čísla pokladnice na portáli Finančnej správy do 30. júna 2019 a vedia aj preukázať objednávku, nedostanú pokutu.

Na Slovensku je cca 240 000 pokladníc. Okolo 70 000 podnikateľov používa štátnu VRP (virtuálnu registračnú pokladnicu). Už 75 000 pokladní požiadalo o registráciu. Teda ešte okolo 100 000 pokladníc ešte nemá splnenú spoju legislatívnu povinnosť a do troch týždňov to ani nestihnú. Uznesenie vlády je teda vítané a môžeme len veriť, že podnikatelia stihnú aspoň objednať nové pokladnice a zaregistrovať sa na portáli Finančnej správy.

Je to istá pozitívna správa, no nezostáva veľa času.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bločkomat