VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

Odchádzate z O2 eKasa?

O2 eKasa na Slovensku končí

Ak používate riešenie O2 eKasa, určite ste zaznamenali niekoľkodňový výpadok systému, ktorý ochromil vašu prevádzku.

Pri takýchto výpadkoch Online Registračných Pokladníc (ORP) je jediným náhradným riešením vystavovanie paragónov. Paragóny však podľa zákona môžete vystavovať len 2 dni a následne po dvoch dňoch nefunkčnosti systému je podnikateľ povinný začať používať podľa §10 ods. 7 novú ORS riešenie, teda novú online registračnú pokladnicu. 

Väčšina podnikateľov si nie je tejto svojej povinnosti vedomá. O2 je renomovaná spoločnosť a málokto očakáva dlhší výpadok ich telekomunikačnej siete. Výpadok zaskočil mnohých zo 4 tisíc zákazníkov O2 eKasa, takže naň nestihli zareagovať. Málokto si zaobstaral záložné riešenie.

eKasa bez poplatkov a zadarmo

Naša spoločnosť podnikateľom vždy odporúča zriadiť si ako zálohu bezplatné štátne riešenie virtuálnej registračnej pokladnice (VRP). Rovnako tak odporúčajú aj daniari z finančnej správy. ORP umožňujú export položiek, ktoré sa dajú do VRP nahrať, a tak aj v prípade poruchy vášho pokladničného riešenia môžete s VRP pokračovať v podnikaní.

Ak ste sa registrovali na Finančnej správe SR a požiadali ste o VRP, určite vás ani nezaskočila správa, že O2 eKasa sa rozhodla ukončiť ponuku svojich riešení.

Odchádzate z O2 eKasa?

O2 svojim zákazníkom, ako uviedol Tomáš Masár, riaditeľ stratégie a obchodných príležitostí O2, prispela odpustením mesačného poplatku za ich O2 eKasu a pomáha s prestupom k novému dohodnutému dodávateľovi ORP, aby zmenu boli cítiť čo najmenej. Či už odchádzate z O2 eKasa riešenia dobrovoľne alebo nie, mali by ste zvážiť, či Vám nový poskytovateľ bude vyhovovať.

Kontroly daňového úradu pri výpadku O2 eKasa

Daniari z Finančnej správy rovnako informovali, že jednotlivé výpadky a porušenia zákona v dôsledku chýbajúcej pokladničnej evidencie budú posudzovať individuálne a kontroly budú minimálne, nakoľko technické problémy vznikli hlavne na strane dodávateľa služby online registračnej pokladnice O2 eKasa.

Vďaka VRP môžete bez problémov a bez mesačných poplatkov pokračovať v podnikaní a ani nemusíte akceptovať mesačné poplatky nového partnera, na ktorého O2 presúva svojich zákazníkov. Dokonca môžete mať pokladňu na mobile, v PC alebo tablete. S riešeniami Bločkomat môžete tlačiť VRP doklady z PC, z Android mobilov a tabletov. Tiež môžete tlačiť potvrdenia o platbách kartou z terminálov SumUp Air.

Najlacnejšia eKasa pokladnica

VRP je najlacnejšia a najdostupnejšia pokladňa. S riešením Bločkomat ani tlač z VRP nebude problém.

Registrujte sa už teraz na Finančnej správe a požiadajte o VRP, aby ste boli na prípadný výpadok ORP v budúcnosti pripravení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bločkomat