VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

Ako nainštalovať aplikáciu Bločkomat

nainstalujte si aplikaciu Blokomat pre tlac z VRP

Inštalácia aplikácie Bločkomat je jednoduché a zvládnete to za 2 minút. Pomocou aplikacie Bločkomat môžete tlačiť pokladničné doklady z VRP na Android zariadeniach. Tu je návod ako na to.

Inštalácia aplikácie Bločkomat pre tlač z VRP

Aplikáciu si stiahnete z obchodu Google Play (alebo Obchod Play).

Vyhľadajte aplikáciu Bločkomat v Google Play alebo kliknite na tento odzak.

Nainštalujte si aplikáciu Bločkomat.

Otvorte aplikáciu Bločkomat.

Sprievodca nastavení vás prevedie pri prvom spustení funkciami aplikácie Bločkomat. Ak Vám sprievodca nefunguje, aplikácia je jednoduchá a preto nie je čo pokaziť.

Aplikácia Bločkomat

aplikacia blockomat zakladne funkcie aplikacie pre tlac z VRP
aplikacia blockomat text hlavicka, paticka a potvrdenie o platbe z platobneho terminalu sumup

Na začiadku zadávate licenčný kód. Bez licencie nebude možné tlačiť pokladničné doklady. Bez licencie sa dá tlačiť len TEST a potvrdeniky o prijatí platby cez terminál SumUp. Licenciu si viete zakúpiť v našom obchcode alebo na licenčnom servery licencie.blockomat.sk, kde si viete aj spravovať dĺžku licencie alebo skontrolovať jej kód.

Pomocou testovacej tlače „TEST“ si môžete vyskúšať, či aplikácia bude spolupracovať s vašou tlačiarňou. Ak ste si zakúpili tlačiareň od Bločkomat.sk, tá bude spolupracovať bez problémov. Aplikáciu Bločkomat vytvárame a testujeme hlavne na našich tlačiarňach.

Ako sme uviedli vyššie, pre bezproblémovú tlač treba licenciu. Tlačiareň si viete kúpiť bez licencie alebo aj s licenciou. Na výber je niekoľko licencií. Od mesačnej, ročnej až po doživotnú.

Zapnite si tlačové služby tak, aby boli povolené a v aplikácii Bločkomat- v sekcii „Tlačová služba:“ musíte mať Tlačovú službu Bločkomat zapnutú.

Tlačiareň si pridáte v sekcii „Zvolená tlačiareň:„, na ktorú stačí kliknúť a zobrazia sa Vám nájdené tlačiarne. Pozor, treba mať zapnuté Bluetooth. Ak Vám tlačiareň nenašlo, skúste vypnúť a zapnúť mobil alebo tablet. Následne by tlačiareň už malo nájsť.

Licencia

Ak chcete aplikáciu dlhodobo používať, musíte si ju aktivovať pomocou zadania licencie. Priamo z aplikácie sa viete dostať na licenčný server, kde si vyberiete licenciu vhodnú pre Vaše potreby. Alebo si môžete v internetovom prehliadači otvoriť stránku licencie.blockomat.sk a po registrácii si vyberať licenciu. Na výber sú ročné alebo aj doživotné licencie. Licencia platí pre jedno zariadenie, ktoré sa k licencii pripíše po jej aktivácii v danom zariadení (mobile alebo tablete).

Licenciu treba zadať v rovnakom tvare ako je napísaná na licenčnom serveri vrátane veľkých písmen a medzier. Napríklad XYZ ABC U1Y 1K3 Y2H T7V. V rovnakom tvare treba tento licenčný kľúč prepísať aj do aplikácie a aktivovať ho.

Ak ste si zvolili časovo obmedzenú licenciu, vidíte priamo v aplikácii Bločkomať čas kedy sa vyprší platnosť vašej licencie. Pred ukončením licencie Vás budeme v predstihu kontaktovať, aby ste na jej predĺženie nezabudli a mohli aj naďalej tlačiť doklady.

Ak ste si zvolili doživotnú licenciu, tiež budete vidieť platnosť licencie, ale konca platnosti sa nedočkáte, nakoľko je doživotná.

Po aktivácii licencie môžete začať tlačiť doklady z virtuálne registračnej pokladnice.

Upozornenie pre nastavenie vo VRP

Netreba nijako meniť Nastavenia tlače vo VRP. Formát stolnej tlače musí byť A4.

Rovnako nemusíte zapínať Použiť mobilnú tlačiareň. Táto funkcia vo VRP má vyť vypnutá

Prečítajte si viac v článku:

https://blockomat.sk/ako-pripojit-tlaciaren-k-aplikacii-blockomat/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Bločkomat