VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

Ako pripojiť tlačiareň k aplikácii Bločkomat

Prepojenie VRP tlačiarne s aplikáciou Bločkomat

Prepojenie VRP tlačiarne s aplikáciou Bločkomat je veľmi jednoduché. Pomocou pár klikov to zvládnete za jednu minútu. Poďme teda na to.

Prepojenie VRP tlačiarne s aplikáciou Bločkomat

Ak tlačiareň zapínate po prvý raz alebo ešte len vyberáte z balenia, nezabudnite skontrolovať batériu a odlepiť bezpečnostnú pásku z kontaktov na tlačiarni. Ak to nespravíte, tlačiareň nebude fungovať.

Zapnite si tlačiareň.

Ak používate nejakú inú tlačiareň, ako je predávaná na našom eshope, mali by ste dbať, aby mala správne nastavenú znakovú sadu a aby vedela tlačiť „“ znak. Slovenská znaková sada, kde máte písmená „ľ ,š ,č ,ť, ž, ý, á, í, ú, ä, ô„, sa u väčšiny výrobcov nachádza pod kódom 1250. Je dobré si to pred kúpou zistiť, aby ste nemali na pokladničnom doklade vytlačené čierne štvorce namiesto týchto znakov.

V prvom rade si treba nastaviť formát tlače vo Virtuálnej pokladnici. Viac sa dozviete v nasledovnom článku – Nastavenie VRP pre tlač pomocou aplikácie Bločkomat.

  • Zapnite si Bluetooth.

Ak nemáte stiahnutú aplikáciu Bločkomatu, tu nájdete stručný návod ako ju stiahnuť – Ako nainštalovať aplikáciu Bločkomat.

  • Aktivujte si svoj licenčný kód jeho skopírovaním z licenčného servera licencie.blockomat.sk alebo z emailu, ktorý ste dostali po objednaní licencie, či tlačiarne s licenciou.
  • Kliknite na sekciu „Zvolená tlačiareň“ a v tejto sekcii si vyberte mobilnú tlačiareň.
  • Ak chcete, môžete si doplniť text v hlavičke alebo pätičke a tým ozvláštniť svoj doklad ale aj rovnako informovať zákazníkov.
  • Hotovo. Ste pripravený tlačiť pokladničné doklady z VRP.

Skúste si vytlačiť testovací doklad.

Ak sa podaril vytlačiť testovací doklad, ste pripravení tlačiť doklady z Virtuálnej pokladnice. Nezabudnite si však skontrolovať Nastavenie tlače pre VRP, kde by ste mali mať označenú možnosť A4.

Gratulujeme a príjemnú zábavu pri bločkovaní.

Ak by ste mali problémy s tlačou, neváhajte nás kontaktovať. Náš zoznam podporovaných tlačiarní neustále rozširujeme. Ak vám tlač na vašej tlačiarni pomocou aplikácie Bločkomat nefunguje a chcete nám pomôcť, pošlite nám Self-test tlačiarne. Na jeho základe budeme môcť tlačiareň pridať medzi podporované zariadenia – VRP tlačiarne.

Ďakujeme za podporu a prajeme Veľa úspechov v podnikaní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bločkomat