VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android a Apple zariadenia.

Overte si, či je Vaše zariadenie vhodné pre tlač pokladničných dokladov z VRP

vhodné pre tlač z VRP

Aby ste zistili, či je Vaše zariadenie podporované, a teda vhodné pre tlač z VRP, teda Virtuálnej Registračnej Pokladnice (VRP) pomocou aplikácie Bločkomat, musí Vaše zariadenie spĺňať hlavne 2 podmienky.

Vhodné pre tlač z VRP pomocou Android mobilu a tabletu

  • Operačný systém Android 4.4 alebo novší
  • V nastaveniach zariadenia sa nachádza “Tlač”

Pre jednoduché overenie vhodnosti Vášho zariadenia, či už inteligentného telefónu alebo tabletu, si otvorte túto stránku na danom zariadení. Kliknite na nasledujúci odkaz, kde sa vám zobrazia výsledky, či je Vaše zariadenie vhodné pre aplikáciu Bločkomat – over či je zariadenie vhodné pre tlač z VRP.

Vďaka aktualizáciám a zlepšovaniu Virtuálnej registračnej pokladne, je VRP od verzie 4.0 prispôsobená pre prácu na tablete.

Ak hľadáte vhodné zariadenia pre VRP, odporúčame ako tablet Lenovo TAB 4 10. Ako smartfón odporúčame mobily značky SAMSUNG.

Pozor na nastavenia niektorých zariadení

Chceli by sme vás varovať pred zariadeniami Honor H6. Huawei P9 Lite alebo Huawei P8 Lite, ktoré tlačia doklady, len ak sú pripojené k internetu cez WiFi. Vzhľadom na továrenské nastavenia daných zariadení sa pri pripojení cez mobilné dáta zruší možnosť tlače a to z dôvodu úspory batérie. Ak sa rozhodujete pre zariadenia daných značiek, odporúčame zariadenia s operačným systémom Android 7. Pri tomto operačnom systéme bola daná chyba odstránená.

Ak už viete, že vaše Android zariadenie je vhodné na tlač, poďme si povedať ako si viete stiahnuť a nainštalovať Virtuálnu registračná pokladnicu – Inštalácia Virtuálnej registračnej pokladnice

Z VRP treba tlačiť cez aplikáciu a nie z web prehliadača

Tento článok je návodom k overeniu, či je mobilné zariadenie vhodné na tlač z VRP, ktoré používa ako operačný systém Android. Na tlač z mobilných Android zariadení však treba používať aplikáciu Virtuálnej registračnej pokladnice a neotvárať ju vo webovom prehliadači.

VRP viete používať aj na počítači alebo notebooku

VRP si viete pustiť aj vo webovom prehliadači na klasickom počítači s operačným systémom Windows alebo Apple Mac OS. Ak tlačíte z VRP veľmi zriedka a nevadí vám vytlačiť doklad na klasický papier formátu A4, stačí vám k tomu klasická tlačiareň pripojená k počítaču. Prihlásiť sa do VRP z webového prehliadača viete na tomto odkaze – https://vrp.financnasprava.sk

Ak ešte nemáte vytvorené svoj účet a údaje pre prihlásenie sa do VRP, pozrite si náš nasledujúci článok o registrácii – Registrácia Virtuálnej registračnej pokladnice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Bločkomat