VRP tlačiarňe a platobné terminály pre Android zariadenia.

Tlač z VRP2 cez PC a notebook

Tlač z VRP2 na PC alebo notebooku bola pre našu tlačiareň prvý mesiac (júl 2022) nie plne funkčná, no problém sa nám podarilo odstrániť a znovu sa dá s našimi tlačiarňami tlačiť aj z PC/notebooku.

Zobraziť viac

Problém s tlačou na VRP2 nastal kvôli novému spôsobu generovania dokladu na VRP2, ktoré náš doplnok pre internetové prehliadače nebol schopný spracovať.

Náš návod na tlač z VPR prvej generávcie je už neaktuálny pre VRP2. Ak však chcete stále použávať VRP1, možete sa riadiť podla neho. Finančná správa však avizovala, že ukončí činnosť VRP1 v blízkom čase.

Vďaka komunikácii s Finančnou správou prišla možnosť úpravy formátu tlače z PC na 58mm s okrajmi, 58mm bez okrajom, 80mm s okrajmi a 80mm bez okrajov.

Následne je nastavenie tlače z VPR2 na PC jednoduchú. Už nie je ani potrebný náš doplnok pre internetový prehliadať.

Ako nastaviť tlač z VPR2 na pc a notebooku

Nainštalujte si tlačový ovládač ZJiang z nasledovného odkazu – Print Driver ZJiang pre VRP2

Prihláste sa cez internetový prehliadač (odporúčame používať Google Chrome alebo Mozilla Firefox) do VRP2 – prihásenie do VRP2.

Vo VRP2 kliknite v pravom menu na Nastavenia, pokračujte na Nastavenia tlače a tam vyberte formát papiera 58mm s okrajmi.

Následne pri vytváraní dokladu nezabudnite vybrať správnu tlačiareň. V našom prípade nám ovládač vytvoril názov ZJ-58.

Pre náhľade vyberte Veľkosť papiera 58 a v sekcii Prispôsobiť veľkosť treba označiť Vlastné a nastaviť na hodnotu 90. Toto nastavenie nám doklad zarovná na stred. V inom prípade by nám časť dokladov bola zarovnaná mimo doklad.

Hotovo. Môžeme dať tlačiť. Tlačiareň by mala podľa vyššie uvedených nastavení vytlačiť bezchybný pokladničný doklad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Bločkomat